Jak zrobić laurkę

Laurka jest wyrazem miłości, sympatii i szacunku, kiedy zostanie wręczona w dzień babci, dziadka, mamy, taty, urodzin, imienin i innych okoliczności

Kiedy nadarzy się wyjątkowa okazja, aby własnoręcznie wykonać laurkę to z łatwością ją zrobisz a nawet wyczarujesz w kilka chwil. Praca, pomysł, zaangażowanie, a za razem zabawa i wkład w jej wykonania  sprawią, że nabierze ona wyjątkowego znaczenia. Dar serca, który pozostanie na długo w pamięci osoby obdarowanej laurką. Ten prezent będzie stanowić miłą pamiątkę. Możesz ją spersonalizować wpisując swój wymyślony wierszyk lub zdjęcie, które przypomina wspólnie spęczone razem chwile. Weź dziś ten pomysł na własnoręcznie wykonaną laurki i spróbuj  ją zrobić razem z nami.

Krok po kroku.

Rzeczy, których potrzebujemy do wykonania naszej laurki to: kolorowe grube kartki z papieru technicznego, sztywny papier dekoracyjny, z którego złóż szablon laurki, klej szkolny najlepiej w sztyfcie, czysta kartka A4, nożyczki, linijka, ołówek.

Przygotuj laurkę dla babci na 21 stycznia, na 26 maja na dzień mamy,
na urodziny dla cioci, wujka i koleżanki.

1 krok. Przygotuj potrzebne materiały. Kilka kolorowych kartek, ołówek, klej, nożyczki, linijkę.

2 krok. Złóż kartkę A4 kolorowego papieru na pół. Na jednej połowie kartki narysuj od linijki okienko o rozmiarach szerokość 9cm na 13cm wysokości. Tak jak na załączonym obrazku.

3 krok. Dokładnie w połowie prostokątu narysuj kreskę aby przy użyciu nożyczek przeciąć ją wzdłuż narysowanej linii.  W ten sposób rozchylisz okienko w okładce laurki.

4 krok. Z kolorowych kartek powycinaj serduszka, płatki kwiatków, szlaczki, kółeczka, gwiazdki, i inne kształty jakie przyjdą Ci na myśl.

5 krok. Teraz rozłóż kartkę i poukładaj wycięte kształty tak aby je ładnie poprzyklejać.  Twoja laurka już nabiera wyglądu artystycznego.

6 krok. Znajdź zdjęcie, które wkleisz do środka aby można było przy zamkniętej laurce widzieć je jak w ramce.

7 krok. Teraz napisz piękne życzenia lub wierszyk w tej pięknej własnoręcznie wykonanej laurce.
Tu wiersz jest wydrukowany lecz życzenia napisane ręcznie są bardziej wartościowe.

8 krok. W tym ostatnim kroku ozdobimy okładkę. Naklej serduszka i kwiatki. Twoja piękna laurka jest już gotowa aby wręczyć ją ukochanej osobie.

Laurka dla dziadka 22 stycznia, na dzień taty 23 czerwca.
Dla kolegi i koleżanki. Na dzień nauczyciela 14 października.

Zobacz jeszcze kolejna inspiracja  jak wykonać inny wzór laurki.
Bawcie się rodzice ze swoimi dziećmi przy wykonywaniu tych pięknych artystycznych dzieł, które przyniosą radość i zadowolenie dla obdarowanych osób. Promujmy okazywanie uczuć w ten szczególny sposób, który jest bardzo wartościowy w przekazywaniu uczuć małego człowieka do najbliższych mu osób.