Majówkowy długi weekend

Majówkowy długi weekend jest wolnym od pracy.

Majówkowy długi weekend w Kudowskim Parku Linowym i Rozrywki.

Pierwsze dni maja to idealny czas do dłuższego wypoczynku. W tym roku, biorąc tylko 1 dzień wolnego
(2 maja) można wypoczywać aż przez 4 dni. Stwarza to wspaniałą okazję do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wielu spędza go na wspólnych spacerach w poszukiwaniu pięknej budzącej się przyrody, wyjściach do cukierni, restauracji oraz przydomowym grillowaniu. Warto jednak pochylić się nad genezą i sensem nadchodzącego długi weekendu.

1 Maja

Międzynarodowe Święto Pracy. W Polsce obchody miały miejsce już w 1890 r. Były organizowane głównie przez organizacje i partie socjalistyczne. Obecnie najbardziej kojarzą się z pochodami pierwszomajowymi w PRL i uczestnictwem w nich wymuszanym przez szkoły i zakłady pracy. Prawdopodobnie dlatego wszelkie przemarsze organizowane obecnie w ten dzień budzą mieszane uczucia, a także nie odnotowują zbyt wielkiego zainteresowania. 1 maja to także w kościele katolickim wspomnienie św. Józefa rzemieślnika będącego patronem ludzi pracy.

2 Maja

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Został ustanowiony dopiero na mocy ustawy Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 roku. Podczas niego uwaga zostaje skupiona na polskich symbolach narodowych, a zwłaszcza na fladze. Data ma odniesienie do wydarzeń historycznych – tego dnia, pod koniec II wojny światowej, żołnierze polscy z 1 Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Natomiast za czasów Polski Ludowej w tym dniu nie mogły już wisieć flagi wystawione na 3 maja. Obecnie święto zyskuje coraz bardziej na popularności.

3 Maja

Święto Konstytucji. Jest to wspomnienie ustanowienia w 1791 r. pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Ustanowione zostało w 1919 r., a ponownie w 1990 r. Najbardziej uroczysty charakter mają warszawskie obchody na Placu Józefa Piłsudskiego. Towarzyszy im defilada wojskowa oraz przemówienia m. in. prezydenta naszego kraju. Także w mniejszych miejscowościach organizuje się defilady z udziałem miejscowych jednostek wojskowych, pokazy orkiestr, mażoretek. Przeważnie poprzedza je uroczysta Msza Św. za ojczyznę.

Majówkowy długi weekend

W tym czasie warto pomyśleć również o wspólnym, rodzinnym wypoczynku. Wtedy więcej czasu można poświęcić właśnie najbliższym. Jak wykorzystać go w sposób niebanalny? Warto rozważyć wspólny wyjazd, nie koniecznie na jakieś duże odległości. Czasami nawet wypad za miasto potrafi stanowić niezapomnianą przygodę. Poza tym, jest to wspaniała okazja by poznać lepiej własną okolicę i nie trwać dłużej w sytuacji opisanej przez powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Często przyda się wypoczynek w ruchu, tak zbawienny przy siedzącym trybie codziennej pracy. Rower, rolki, hulajnoga, nordic walking, bieganie, a może po prostu spacer? Wybór jest duży. Warto także przyjrzeć się ofercie Parku Rozrywki i Parku Linowego w Kudowie Zdroju, który już od maja zachęca do skorzystania z różnego rodzaju urządzeń rozrywkowych i rekreacyjnych. Taka wizyta pozostawi niezapomniane wrażenia na członkach rodziny oraz znajomych w różnym wieku.

Zaplanuj ją już dziś Park Linowy i Park Rozrywki Kudowa Zdrój!