Maski na bal karnawałowy

Maski na bal karnawałowy zrobione samodzielnie.

Wykonaj maskę z masy papierowej nie tylko na bal z której możemy przyozdobić nią ściany, okna, powiesić na girlandach.
Wystarczy zmieszać bardzo miękki papier (np. chusteczki higieniczne, ligninę, ręczniki papierowe) z wodą i mąką pszenną. Ważne, aby mikstura uzyskała jednolitą konsystencję (bez grudek), wówczas maska będzie ładniejsza. Nadmuchujemy balon w wielkości ludzkiej głowy i kładziemy cienką warstwę masy z papieru i pozostawiamy do wyschnięcia na około 2 dni. Po wyschnięciu należy wykroić z niej owal, który zakryje całą twarz lub kształt skrzydeł motyla jako okulary z otworami na oczy a kolejno umieścić po obu stronach gumeczkę aby maska trzymała się na twarzy. Na koniec należy ozdobić ją np:  folią aluminiową, okleić błyszczącymi cekinami, brokatem, farbami czy kolorowym papierem. Każdą kolejną maskę zrobisz bawiąc się różnorodnością kolorów i wymyślonych swoich wzorów.

Potrzebne będą:

kartka z bloku technicznego
farby, pędzle
kolorowe piórka
brokat
nożyczki
ołówek
klej w sztyfcie
dziurkacz
gumka recepturka.

Maski na bal

Na kartce naszkicuj ołówkiem wzór maski na bal, a następnie ją wytnij. Pokoloruj lub pomaluj maskę farbami i pozostaw do wyschnięcia. Następnie przyklej do maski kolejne ozdoby np. kolorowe piórka, wstążki, guziki. Na koniec dodaj błyszczące akcenty namalowane z brokatu. Zrób dziurki za pomocą dziurkacza, przewlecz przez nie gumkę, tak by pasowała na głowę dziecka.

Takie inspirujące zajęcia plastyczne z dziećmi to z pewnością będą dobrze spędzonym czasem na wykonywaniu wspólnie maski na bal :)