Ziemia Kłodzka – atrakcje

Ziemia Kłodzka jest piękną krainą. Warto ją zwiedzać, bo kusi  różnorodnością przyrody i bogactwem atrakcji turystycznych.

Ziemia Kłodzka to obszar położony w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Związany jest z górskimi widokami, leczniczą wodą oraz dziejami łączącymi historię trzech narodów. W związku z tym zachęcamy na wycieczkę po uzdrowiskowych miastach Ziemi Kłodzkiej.

Kompleks uzdrowiskowy Kudowy-Zdroju

Na Ziemi Kłodzkiej jest wiele uzdrowisk, które warto odwiedzić, a jedno z nich to miejsce nazywane zakątkiem Pana Boga. Pierwsze wzmianki o istniejących źródłach wód mineralnych pochodzą z 1580 roku i już w roku 1636 wykorzystywano ich właściwości lecznicze. W XVII wieku powstały pierwsze drewniane urządzenia kąpielowe. W drugiej połowie XVIII w doszło do poddania analizie wód mineralnych. W 1795 r. powstał drewniany budynek łazienkowy, a obok niego budynek mieszkalny – dzisiejsze sanatorium „Zameczek”. Przełom stanowiły lata 1904–1906: kiedy to odkryto nowe źródła wód mineralnych, wybudowano obecny budynek łazienek, sanatorium „Polonia”, rozbudowano stary Zakład Przyrodoleczniczy. Kudowa-Zdrój stanowiła pierwsze niemieckie uzdrowisko kardiologiczne. Obecna Pijalnia jest największą na Dolnym Śląsku. Kierunki lecznicze w Kudowie-Zdroju to: choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby naczyń obwodowych, choroby układu trawienia, choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, choroby endokrynologiczne, cukrzyca, otyłość, choroby krwi i układu krwiotwórczego. Ogromną ozdobę kudowskiego uzdrowiska stanowi Park Zdrojowy z muszlą koncertową i halą spacerową. Wielu zakochanych kieruje swoje kroki na Górę Parkową do Altanki Miłości.

Atrakcje turystyczne – Kudowa Zdrój 

Park Linowy Big Adult

Park Linowy Junior

Park Rozrywki