Anielska choinka

Anielska choinka.
Jak łatwo, szybko, oryginalnie i niedrogo ustroić dom na Boże Narodzenie?

Święta za pasem, dom wysprzątany, choinka zakupiona, prezenty zapakowane. W ferworze zakupów zostało mało pieniędzy na wyjątkowy wystrój świąteczny? Rodzina przyjedzie z drugiego końca Polski a my chcemy pochwalić się oryginalnym udekorowanym mieszkaniem. Brakuje nam już czasu na chodzenie po sklepach i dopasowywanie świątecznych ozdób? Zróbmy coś wyjątkowego, niepowtarzającego i oryginalnego. Dlatego pokarzemy Ci przykład jak wykorzystać drobiazgi aby wystrój był wyjątkowy.
Na początek skupmy się na ubieraniu choinki. To nieprawda, że tradycyjne bombki, łańcuch, anielskie włosy, szpic, gwiazda są obowiązkowym elementem jej wystroju. Możesz wystroić ją inaczej jak co roku. Twoja Anielska choinka we wstążki i piórka. Zakup potrzebnych rzeczy do wystroju nie powinien narazić na szwank domowego budżetu, a oryginalne zdobienie z pewnością zwróci szczególną uwagę gości. Poziom trudności jest niewielki, dlatego nie ma konieczności posiadania szczególnych zdolności plastycznych i manualnych. Ze względu na proste wykonanie nie zajmie wiele czasu, tak cennego podczas świątecznych przygotowań. Zdobienie choinki w ten sposób będzie przyjemną i niezapomnianą chwilą dla wszystkich członków rodziny. W prowadzi też do domu wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Sposób wykonanie

Do wykonania zdobień potrzebujemy:
1 większą paczkę kolorowych piórek;
1 rolkę ozdobnej wstążki z drucikami przy krawędziach;
1 rolkę ozdobnej cienkiej wstążki;
1 opakowanie klipsów z woreczków śniadaniowych.

Ozdoba.

Wstążki z drucikami przy krawędziach przecinamy na kawałki o długości około 10 cm.
Następnie zginamy w połowie ten ucięty kawałek wstążki i przekręcamy jeden koniec wstążki w przeciwnym kierunku do drugiego.
W ten sposób powinna nam się utworzyć forma zbliżona do kokardki, z charakterystycznym zwężeniem w środku.
Zaginamy do tyłu brzegi wstążki.
Kokardkę otaczamy w środku klipsem do woreczków śniadaniowych tak, aby zostawić wolne brzegi klipsa służące do mocowania na gałązce choinki.

[mk_image src=”https://parkrozrywki.net.pl/wp-content/uploads/2015/12/jak-niedr1.png” lightbox=”true” crop=”false”]

Wstążka

Rozcinamy wstążkę na kolejne fragmenty i tworzymy z nich kolejne kokardki.
Ostatni kawałek wstążki zostawiamy o długości około 20 cm. Układamy z niego kokardę (nie związujemy). Środek otaczamy klipsem. Przez tak powstałą obręcz przeprowadzamy kolejny klips, który będzie służył jako mocowanie. Teraz dużą kokardę możemy umieścić na samym szczycie choinki. Poniżej mocujemy małe kokardki. Następnie otwieramy opakowanie wstążki bez drucików przy krawędziach. Wyciągamy i owijamy nią choinkę jak klasycznym łańcuchem. Później otwieramy paczkę piórek ozdobnych i obsypujemy nimi naszą choinkę. Choinka już pięknie ozdobiona, nic tylko wkładać pod nią wymarzone prezenty dla całej rodziny.

Teraz czas na ozdobienie świątecznego stołu.

Jeśli została nam jedna kokardka z choinki, to możemy wykonać elegancki świecznik. Będzie się wspaniale prezentował, gdy zapalimy świece w czasie wigilijnej kolacji. Do wykonania wyjątkowego świecznika potrzebujemy: kokardkę taką jak na wspomnianej wcześniej choince; kieliszek; ozdobne, kolorowe, plastikowe kryształki podłużną świecę (tak zwaną stołową). Do kieliszka wkładamy świecę przytrzymując ją na środku, wsypujemy kryształki wypełniając brzegi kieliszka. Kryształki mają wypełnić brzegi kieliszka tak ściśle, aby świeczka sama trzymała się w pionie. Gdy dociśniemy kryształki, zagłębiamy w nich brzegi klipsa umocowanego na kokardce. Ponownie dociskamy kryształki. W tym momencie otrzymujemy oryginalny gotowy świecznik, który wspaniale skomponuje się z wystrojem świątecznego stołu.
Jeżeli nie posiadamy ozdobnych, plastikowych kryształków oraz nie mamy jak ich nabyć, możemy zastosować zamiast nich na przykład błyszczące cekiny, sztuczne perły, błyszczący holograficzny pocięty na kawałki papier kolorowy lub bristol.
Oryginalnie przystrojona choinka przykuje uwagę zebranych gości podczas wręczania prezentów oraz śpiewania pięknych, staro-polskich kolęd. Choinka będzie utrzymywać świąteczny klimat co najmniej
do 6 stycznia. Aby urozmaicić szczególny moment wręczenia prezentów można zamówić do domu wizytę świętego Mikołaja.
Będzie to na pewno wyjątkową i niezapomnianą atrakcja dla najmłodszych.

Prezenty

Prezent wręczony w ten sposób zdecydowanie zyska na wartości i znaczeniu, a sama sytuacja będzie wspominana przez najmniejszych członków rodziny przez długi czas. Najważniejszym czynnikiem podczas aranżacji obchodów Bożego Narodzenia w naszych domach jest wyobraźnia domowników. Może warto w tym roku dołączyć jakiś nowy element, może coś zmodyfikować, upiększyć? Czasem dobrze otworzyć się także na nieszablonowe pomysły, w które szczególnie obfitują nasi najmłodsi. W ten sposób nadamy temu wyjątkowemu czasowi nowego, wyjątkowego blasku nie koniecznie tracąc na to masę czasu lub pieniędzy.
To pomoże nam na nowo, jeszcze bardziej zachwycić się wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.
Życzymy więc wielu wspaniałych, rodzinnych chwil przy wspólnie przystrojonej choince oraz przy wigilijnym stole.