Przepis na udany bal karnawałowy

Przepis na udany bal karnawałowy

Karnawał to czas szampańskiej zabawy, dla dużych i małych. Karnawał rozpoczyna się od Bożego Narodzenia do Środy Popielcowej. Czyli wspaniała okazja do wspólnej zabawy i rodzinnego tworzenia rozmaitych rzeczy. Skupmy się jak zorganizować bal dla najmłodszych. Wiele dzieci lubi zabawy w wymyślanie i tworzenie karnawałowych masek. To świetna zabawa dla całej rodziny zwłaszcza, gdy za oknem jest mróz i brakuje pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Karnawał to czas radości i kolorów, dlatego możemy pokusić się o stworzenie naprawdę szalonych ozdób. Dzieci z niecierpliwością oczkują na bal przebierańców i karnawałowe zabawy w domu, przedszkolu czy w szkole. Jak zorganizować taki bal karnawałowy dla dzieci, jakie zaplanować konkursy i zabawy, tak aby dzieci miały niezapomniane przeżycia i wrażenia. Jak udekorować salę oryginalnie i wyjątkowo, iście karnawałowo?
Podajemy proste i ciekawe rozwiązania na bal karnawałowy.

Zacznijmy od rozmowy z dziećmi, jak wyobrażają sobie takie przyjęcie, jakie atrakcje chciałyby włączyć do programu i jak chcą się przebrać?  Spiszmy ich życzenia i zastanówmy się, jak je ze sobą połączyć. Zróbcie listę gości aby dać zaproszenie, które wspólnie przygotujcie ręcznie robione. Umieścicie w nim informacje na temat daty i miejsca balu, a także informację w jakim stylu będzie impreza i ważne aby każdy miał swój wspaniały kostium swojego ulubionego bohatera z bajek.  Warto wiedzieć, że wyjątkowym elementem karnawału jest maska, którą dzieci mogą wykonać samodzielnie aby założyć ją na bal.

Konkursy

Na zabawach karnawałowych sprawdzają się proste zabawy i konkursy, które nie wymagają poznawania dużej ilości zasad, gdyż dzieci w emocjach mają mniejsze możliwości skupienia uwagi i skoncentrowania. Zabawy muszą być ciekawe, śmieszne i zawierać w sobie element rywalizacji. Stąd bardzo sprawdzają się konkursy takie jak: kalambury,  taniec na gazecie, biegi z jajkiem na łyżeczce, zagadki,  konkurs na najbardziej pomysłowy strój. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od planu karnawałowej zabawy, najważniejsza jest atmosfera i dobry humor uczestników.Gwarantowany udany bal karnawałowy!

Życzymy miłej zabawy!